Середа, 07 квітня 2021 15:25

НАМ - 10

Дорогі друзі та шановні колеги!

7 квітня 2021 року – є особливим днем для активної і прогресивної частини лікарів-психологів. Сьогодні свій десятирічний ювілей святкує професійне всеукраїнське громадське об’єднання лікарів за спеціальністю «медична психологія» - ВГО «Українська асоціація лікарів-психологів». Саме в цей день в 2011 році міністр юстиції підписав наказ N 1058/5 про створення УАЛіП.

Вважаємо, що 10 років є чітким індикатором стабільності та  ефективної діяльності громадських організацій, більшість з яких не "виживають" і декілька років. Гартуючись на чисельних труднощах, Українська асоціація лікарів-психологів стала однією з найдієвіших професійних громадських організацій в сфері охорони психічного здоров’я.

Хоча це і не дивно, оскільки мотивації на діяльність надають ті факти, що: в цей день православна церква східного обряду відзначає одне з найбільших свят – Благовіщення пресвятої Богородиці, а світова медична спільнота святкує -  Всесвітній День здоров'я.

УАЛіП – одна з небагатьох організацій сфери психічного здоров’я, яка повністю відповідає основним європейським засадам діяльності об’єднань громадян, поєднуючи організаційний, експертний, правовий, освітній, просвітницький, науковий та лікувальний напрямок діяльності з абсолютною відкритістю та демократичністю.

Вже 10 років ми активно відстоюємо та розвиваємо систему дієвої медико-психологічної допомоги та реабілітації в Україні, проводимо потужні проекти, захищаємо права своїх членів і працюємо задля підтримки та покращення психічного здоров’я населення в сучасних умовах.

Ці роки були непростим випробуванням, як для єдиної професійної організації лікарів-психологів, так і для системи охорони психічного здоров’я в цілому. Тому розвиваючи асоціацію ми завжди були задіяні в заходах з покращення стану психічного здоров’я населення, а приймаючи участь у розвитку та становленні сучасної системи психічного здоров’я - зміцнювали свої позиції.

Злети та падіння, вдачі і розчарування, нові друзі та підступи недоброзичливців – все це ми пройшли за ці роки. Загартовуючись на чисельних труднощах, маючи меморандуми про співпрацю і взаєморозуміння з багатьма українськими та зарубіжними організаціями, зокрема психологічного та юридичного спрямування, Українська асоціація лікарів-психологів стала однією з найдієвіших професійних громадських організацій в сфері охорони здоров’я. На сьогоднішній день в Україні навряд чи знайдеться фахівець в галузі психічного здоров’я, який не чув абревіатури УАЛіП. За час свого існування ми провели чисельні потужні проекти, залишаємось вірні своєму курсу, захищаємо права своїх членів і працюємо задля підтримки та покращення психічного здоров’я населення в сучасних умовах.

Зі слів президента УАЛіП, кандидата медичних наук, доцента Богдана Божука є три речі, про які ми шкодуємо і вважаємо своїм недопрацюваням:

  • відсутність загальнодержавної нормативної бази регулювання діяльності фахівців за спеціальністю «медична психологія»;
  • неприйняття стандартів вищої освіти за спеціальністю «медична психологія»;
  • нефахове та бездіяльне керівництво одного з профільних факультетів додипломної підготовки лікарів-психологів.

Ми здійснили низку спроб для покращення кожного з цих пунктів, однак, мабуть, наші зусилля були недостатньо інтенсивними…

Щиро вітаємо зі святом наших членів та симпатиків, всіх хто поділяє нашу мету та прагне діяти для розвитку медичної психології в Україні. Оскільки ми є демократичною організацією – вважаємо, що ті колеги, які самостійно та результативно діють у спільному з нами напрямку та є нашими однодумцями, можуть увійти до нашого складу без сплати вступного внеску.

Зичимо миру в душах та Україні, творчої та професійної наснаги, міцного здоров’я, всебічного благополуччя, успіхів на шляху досягнення, як особистої так і спільної мети!

P.S. Ми дуже хотіли відзначити свій ювілей, однак жорсткі карантинні обмеження позбавили нас цієї можливості. Однак, керівництво асоціації бере на себе зобов'язання відсвяткувати ювілей після стабілізації ситуації з вірусними загрозами.