Субота, 22 лютого 2014 18:32

Звернення Президента УАЛіП

Слава Україні і Вічна пам’ять загиблим!

 

Шановні колеги!

Ні для кого з спеціалістів охорони ментального здоров’я не є секретом, що події, котрі відбулися в державі, завдали значної психічної травми як безпосереднім учасникам, їх родичам, рідним загиблих, так і кожному громадянину. Ситуація невизначеності, хронічного стресу та масове вбивство людей та інші надмірні стресогенні події 18-20 лютого призводять до виснаження механізмів саморегуляції психічного стану та емоційно-вольової стійкості. Наслідки цих подій накладуть відбиток на особистість людей на довгі роки.

Як голова професійної асоціації та як громадянин України звертаюся до лікарів-психологів та інших спеціалістів системи підтримки ментального здоров’я. Не мають значення ваші політичні вподобання чи особиста точка зору на сучасні  події. Кожен з нас зобов’язаний активізуватись і виконувати свій професійний лікарський обов’язок, кожен має надавати медико-психологічну та психотерапевтичну допомогу у відповідності до принципів роботи в умовах надзвичайних подій:

  • Доступність всім верствам населення. Кожна людина повинна мати змогу безкоштовно отримати кваліфіковану консультацію у психолога, психотерапевта чи психіатра.
  • Медико-психологічна служба повинна бути активно звернена до населення, інформувати щодо своєї діяльності, роз'яснювати особливості виникнення психологічних проблем і шляхи їх подолання.
  • Компетентність фахівців медико-психологічної допомоги в області медичної психології або психотерапії.
  • Багатоступеневість допомоги, наявність в її структурі різного типу установ: від пунктів надання першої психологічної допомоги до Центрів психологічної реабілітації.

Закликаю органи керівництва системою охорони здоров’я та лікувально-профілактичні заклади всіх форм власності всебічно сприяти в організації надання медико-психологічної допомоги населенню, надавати приміщення та устаткування.

Наголошую, що надання допомоги в посиленому режимі має здійснюватись до повної стабілізації ситуації в країні, причому люди мають отримувати психологічну підтримку не лише в епіцентрах акцій протесту, де з цією роботою чудово справляються волонтерські психологічні служби.

Українська асоціація лікарів-психологів з самого початку боротьби займалася наданням безкоштовної медико-психологічної допомоги і зараз будемо продовжувати цю справу, а також ми готові допомагати в її організації іншим та проводити інформаційну роботу.

Кожен лікар-психолог має внести свій професійний внесок у підтримання ментального здоров’я населення у вигляді волонтерської допомоги, працівники державних закладів шляхом додаткового прийому в позаробочий час, а працівники комерційних установ та приватні підприємці - надавати свої послуги безкоштовно.

Щиро дякую тим колегам, які долучились до надання волонтерської допомоги раніше чи нещодавно, а решту і ще раз закликаю не залишатись байдужими!!!

 

З повагою, Президент УАЛіП Богдан Божук